Szybki kontakt
17 86 225 05
Adres
ul. Żwirki i Wigury 8, 35-036 Rzeszów

Podologia

Jesteśmy jedyną placówką w regionie, w której podologiem jest osoba z wykształceniem medycznym – pielęgniarka. Ponadto, w razie konieczności istnieje możliwość konsultacji z chirurgiem, chirurgiem naczyniowym, diabetologiem lub dermatologiem.

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ SIĘ NA PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY?
 • Skuteczna profilaktyka
 • Konsultacja ze specjalistą
 • Praktyczne porady, jak dbać o zdrowe stopy

Dla osób ze stopą cukrzycową oferujemy specjalistyczną opiekę. Podolog, pielęgniarka potrafi zadbać o stopy diabetyków oraz wcześnie wykryć ewentualne zagrożenia. Zaleci używanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które zwiększają sprężystość skóry, uniemożliwiając przerwanie ciągłości skóry.

CO OBEJMUJE ZABIEG PODOLOGICZNY?
 • Obcięcie paznokci we właściwy sposób, edukacja pacjenta nt. prawidłowej techniki wykonywania tego zabiegu,
 • Usuwanie odcisków – powstają w wyniku stałego, nadmiernego, punktowego ucisku na skórę, co w konsekwencji prowadzi do zwiększonego wytwarzania komórek rogowych. Powodują one duży dyskomfort w postaci stałego bólu,
 • Usuwanie modzeli i zrogowaceń – to znaczne nagromadzenie się tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu. Powstają w wyniku deformacji w układzie kostnym stóp, nieodpowiednio dopasowane obuwie. Mimo, że najczęściej nie dają dolegliwości bólowych należy je bezzwłocznie usunąć. Utrata elastyczności skóry w tym miejscu, pojawienie się pęknięć, mogą być przyczyną zakażeń grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych,
 • Wrastające i wkręcające się paznokcie – to wrastanie się płytki paznokcia w skórę i uszkadzanie jej struktury. Powoduje to zaczerwienienie, ból, wystąpienie stanu zapalnego. Naszą rolą jest korygowanie płytki bez interwencji chirurgicznej.
 • Pękające pięty – bardzo częsta przypadłość. To nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją.
  Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ przez poranioną skórę wnikają do organizmu bakterie i wirusy. Łatwo wtedy o zakażenie i poważne kłopoty zdrowotne. Bez pomocy specjalisty nie będzie lepiej.

Leczenie Stopy Cukrzycowej

Przyczyny powstawania

 • uszkodzenie jednego (neuropatia) lub wielu nerwów (polineuropatia), co powoduje,
  w stopie brak wrażliwości na pewne czynniki zewnętrzne takie jak: tarcie, ucisk, skaleczenie, ból czy zmiany temperatury,
 • uszkodzenie naczyń krwionośnych,
 • zmiany deformacyjne (zachodzące nie tylko u diabetyków), które powstają w wyniku noszenia złego obuwia, nadwagi czy stojącego trybu pracy.

Nieleczona stopa cukrzycowa może spowodować poważne konsekwencje w postaci martwicy, a w dalszej kolejności amputacji kończyny. Bardzo ważna jest więc szybka i prawidłowa ocena stanu zdrowia pacjenta i stadium choroby.