Specjalistyczny gabinet podologiczny

Twoje stopy w naszych rękach

Podolog w naszej placówce to osoba z wykształceniem medycznym, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia ran. W razie konieczności istnieje możliwość konsultacji z chirurgiem, chirurgiem naczyniowym, diabetologiem lub dermatologiem.

Dlaczego warto zapisać się na podstawowy zabieg podologiczny?

 • Skuteczna profilaktyka
 • Konsultacja ze specjalistą
 • Praktyczne porady, jak dbać o zdrowe stopy

Dla osób ze stopą cukrzycową oferujemy specjalistyczną opiekę. Podolog, pielęgniarka  potrafi zadbać o stopy diabetyków oraz wcześnie wykryć ewentualne zagrożenia. Zaleci używanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które zwiększają sprężystość skóry, uniemożliwiając przerwanie ciągłości skóry.

Co obejmuje zabieg podologiczny?

 • Obcięcie paznokci we właściwy sposób, edukacja pacjenta nt. prawidłowej techniki wykonywania tego zabiegu,
 • Usuwanie odcisków – powstają w wyniku stałego, nadmiernego, punktowego ucisku na skórę, co w konsekwencji prowadzi do zwiększonego wytwarzania komórek rogowych. Powodują one duży dyskomfort w postaci stałego bólu,
 • Usuwanie modzeli i zrogowaceń – to znaczne nagromadzenie się tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu. Powstają w wyniku deformacji w układzie kostnym stóp, nieodpowiednio dopasowane obuwie. Mimo, że najczęściej nie dają dolegliwości bólowych należy je bezzwłocznie usunąć. Utrata elastyczności skóry w tym miejscu, pojawienie się pęknięć, mogą być przyczyną zakażeń grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych,
 • Wrastające  i wkręcające się paznokcie – to wrastanie się płytki paznokcia w skórę i uszkadzanie jej struktury. Powoduje to zaczerwienienie, ból, wystąpienie stanu zapalnego. Naszą rolą jest korygowanie płytki bez interwencji chirurgicznej.
 • Pękające pięty – bardzo częsta przypadłość. To nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją.
  Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ przez poranioną skórę wnikają do organizmu bakterie i wirusy. Łatwo wtedy o zakażenie i poważne kłopoty zdrowotne. Bez pomocy specjalisty nie będzie lepiej.

Przyczyny powstawania zespołu stopy cukrzycowej:

 • uszkodzenie jednego (neuropatia) lub wielu nerwów (polineuropatia), co powoduje,
  w stopie brak wrażliwości na pewne czynniki zewnętrzne takie jak: tarcie, ucisk, skaleczenie, ból czy zmiany temperatury,
 • uszkodzenie naczyń krwionośnych,
 • zmiany deformacyjne (zachodzące nie tylko u diabetyków), które powstają w wyniku noszenia złego obuwia, nadwagi czy stojącego trybu pracy.

Nieleczona stopa cukrzycowa może spowodować poważne konsekwencje w postaci martwicy, a w dalszej kolejności amputacji kończyny. Bardzo ważna jest więc szybka i prawidłowa ocena stanu zdrowia pacjenta i stadium choroby.

SKORZYSTAJ Z POMOCY INNYCH NASZYCH SPECJALISTÓW