Usługi medyczne

Jesteśmy jedyną placówką w regionie, w której podologiem jest osoba z wykształceniem medycznym – pielęgniarka. Ponadto, w razie konieczności istnieje możliwość konsultacji z chirurgiem, chirurgiem naczyniowym, diabetologiem lub dermatologiem.

Dlaczego warto zapisać się na podstawowy zabieg podologiczny?

 • Skuteczna profilaktyka
 • Konsultacja ze specjalistą
 • Praktyczne porady, jak dbać o zdrowe stopy

Dla osób ze stopą cukrzycową oferujemy specjalistyczną opiekę. Podolog, pielęgniarka  potrafi zadbać o stopy diabetyków oraz wcześnie wykryć ewentualne zagrożenia. Zaleci używanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które zwiększają sprężystość skóry, uniemożliwiając przerwanie ciągłości skóry.

Co obejmuje zabieg podologiczny?

 • Obcięcie paznokci we właściwy sposób, edukacja pacjenta nt. prawidłowej techniki wykonywania tego zabiegu,
 • Usuwanie odcisków – powstają w wyniku stałego, nadmiernego, punktowego ucisku na skórę, co w konsekwencji prowadzi do zwiększonego wytwarzania komórek rogowych. Powodują one duży dyskomfort w postaci stałego bólu,
 • Usuwanie modzeli i zrogowaceń – to znaczne nagromadzenie się tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu. Powstają w wyniku deformacji w układzie kostnym stóp, nieodpowiednio dopasowane obuwie. Mimo, że najczęściej nie dają dolegliwości bólowych należy je bezzwłocznie usunąć. Utrata elastyczności skóry w tym miejscu, pojawienie się pęknięć, mogą być przyczyną zakażeń grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych,
 • Wrastające  i wkręcające się paznokcie – to wrastanie się płytki paznokcia w skórę i uszkadzanie jej struktury. Powoduje to zaczerwienienie, ból, wystąpienie stanu zapalnego. Naszą rolą jest korygowanie płytki bez interwencji chirurgicznej.
 • Pękające pięty – bardzo częsta przypadłość. To nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją.
  Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ przez poranioną skórę wnikają do organizmu bakterie i wirusy. Łatwo wtedy o zakażenie i poważne kłopoty zdrowotne. Bez pomocy specjalisty nie będzie lepiej.

Leczenie Stopy Cukrzycowej

Przyczyny powstawania

 • uszkodzenie jednego (neuropatia) lub wielu nerwów (polineuropatia), co powoduje,
  w stopie brak wrażliwości na pewne czynniki zewnętrzne takie jak: tarcie, ucisk, skaleczenie, ból czy zmiany temperatury,
 • uszkodzenie naczyń krwionośnych,
 • zmiany deformacyjne (zachodzące nie tylko u diabetyków), które powstają w wyniku noszenia złego obuwia, nadwagi czy stojącego trybu pracy.

Nieleczona stopa cukrzycowa może spowodować poważne konsekwencje w postaci martwicy, a w dalszej kolejności amputacji kończyny. Bardzo ważna jest więc szybka i prawidłowa ocena stanu zdrowia pacjenta i stadium choroby.

17 86 225 05

Ludzka stopa jest precyzyjnie zharmonizowanym mechanicznym arcydziełem, które straciło swoje znaczenie w historii rozwoju cywilizacji. W dobie powrotu zainteresowania holistycznymi metodami terapii realizuje się pogląd, że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucie człowieka

Inge Dougans


Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra, tak samo jak zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji, dzięki czemu przywrócona zostanie naturalna oś kończyny dolnej.

Aby skorygować ułożenie kończyny dolnej do ich naturalnej osi należy indywidualnie dopasować (modelowane termicznie) wkładki, które dają ulgę w wielu przewlekłych dolegliwościach, takich jak:
Objawy, które mogą świadczyć o deformacji  w obrębie stópbóle krzyża,

 • bóle kolan i bioder
 • bóle pięty
 • bóle łydek
 • bóle śródstopia
 • odciski, modzele i zwapnienia
 • stopa płasko-koślawa
 • płaskostopie poprzeczne i podłużne
 • ostrogi piętowe

Leczenie przyczyn bólu

Chodząc po twardych płaskich powierzchniach narażamy swoje ciało na wiele naprężeń i napięć, często powodujących ból i uczucie dyskomfortu w kończynach dolnych. Twarde powierzchnie nie dają żadnego podparcia wysklepieniu stopy, dlatego też stopy zaczynają przechylać się do wewnątrz, powodując spłaszczenie łuków tzw. nadmierną pronację.Termoplastyczne wkładki ortopedyczne są gwarancją sukcesu w leczeniu nawet najpoważniejszych schorzeń spowodowanych nadmierną pronacją.

Wyrównanie, skoordynowanie i wsparcie

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB ograniczają pronację poprzez zapewnienie prawidłowego podparcia dla stopy, pozwalając na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich, usuwając naprężenia w kończynach dolnych i kompensację w górnych partiach ciała.

Skuteczne łagodzenie bólu

Postęp w technologii wkładek ortopedycznych oraz wzrastające doświadczenie lekarzy i fizjoterapeutów przechodzą obecnie światową rewolucję pomagając ogromnej liczbie pacjentów na całym świecie przynosząc ulgę w bólu.

17 86 225 05

17 86 225 05

Specjalne usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą specjalistycznych usług

Narzędzie przeznaczone do badania stóp

Pełno Kontaktowy Opatrunek Odciążający

Innowacyjna metoda leczenia ran

Chcesz umówić się na wizytę?

Zadzwoń pod 17 86 225 05 albo wypełnij formularz kontaktowy...